4 ilimizde deprem oldu

Uzun zamandır deprem haberi gelmeyen Türkiye, 4 ilimizden gelen deprem haberiyle sarsıldı. Meydana gelen depremler vatandaşlarda büyük paniğe sebep oldu. Birçok vatandaş kendisini sokağa attı. Deprem bölgelerinden ilk bilgiler yüreklere su serpti. Meydana gelen depremlerde ölen ya da yaralı olmadığı açıklandı. Depremler maddi hasara da sebep olmadı. Görgü tanığı vatandaşlar depremlerin çok şiddetli hissedildiğini belirtti.

Kandilli Rasathanesi Müdürlüğü depremlerin detaylarını resmi sitesinden duyurdu. İlk deprem haberi Şanlıurfa’nın Bozova ilçesinde meydana geldi. Depremin büyüklüğü Kandilli Rasathanesi tarafından 3 olarak açıklandı. Orta şiddetli bir deprem olmasına rağmen vatandaşlar tarafından şiddetli bir şekilde hissedilmesinin sebebi olarak depremin derinliğinin oldukça az olması gösterildi.

Şanlıurfa’nın Bozova ilçesinde, Richter ölçeğine göre 3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde, can ve mal kaybı yaşanmadı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, meydana gelen 3 büyüklüğündeki depremin merkez üssünü, Bozova ilçesine bağlı Avlak Mahallesi olarak açıkladı. Yerin 9,4 kilometre derinliğinde meydana geldiği belirtilen depremde, can ve mal kaybı yaşanmadı.

İkinci deprem haberi ise Antalya’dan geldi. Antalya’da meydana gelen deprem sebebiyle vatandaşlar büyük panik yaşadı. Orta şiddetteki deprem korkuya sebep olurken ilk gelen bilgilere göre herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadığı açıklandı. Akdeniz açıklarında meydana gelen depremin büyüklüğü ise 2.3 olarak açıklanırken deprem Türkiye’de hissedilmedi.

İŞTE KANDİLLİ RASATHANESİ DEPREM RAPORU:

Son depremler ise Van ve Bingöl illerimizden geldi. Daha önce büyük depremlerin yaşandığı ve çok sayıda vatandaşımızın ölümüne sebep olan iki ilimizde yaşayanlar depremler sebebiyle büyük korku yaşadı. Olumsuz hava şartlarına ve şiddetli yağışlara aldırmayan vatandaşlar sokağa çıktı. Kısa süre depremler sebebiyle can ve mal kaybının yaşanmadığı ve vatandaşların evlerine girebileceği açıklandı.